Експерти ООН попереджають про потенційне затоплення мегаполісів

У майбутньому через підвищення рівня океану 280 млн людей втратять свої будинки, кажуть експерти.

Ілюстрація / REUTERS

Сотні мільйонів людей по всьому світу можуть перетворитися у "кліматичних біженців" через підйом рівня світового океану.

Про це в п’ятницю, 20 вересня, повідомляють французькі ЗМІ, які ознайомилися з проектом доповіді експертів ООН, передає dw.com.

Об этом сообщает http://shamoneymaker.com

Навіть якщо людству вдасться не допустити глобального потепління більш ніж на два градуси в порівнянні з доіндустріальною епохою, через підвищення рівня океану 280 мільйонів людей можуть позбутися своїх будинків.

Такі кліматичні умови провокують танення льодовиків, що в результаті призводить до підйому рівня води більш ніж на 4 метри. "Цього достатньо, щоб стерти більшість прибережних міст з лиця землі", — зазначає Бенджамін Страусс, керівник некомерційної організації Climate Central.

Експерти вважають, що в майбутньому майже повністю або частково під воду підуть багато великих міст. У їх числі називають Гонконг (31 відсоток його території, на думку авторів доповіді, опиниться під водою), Шанхай (39%), Мумбаї (27%), Калькутта (24%), Амстердам (92%), Бангкок (42%) і Майамі (43 відсотки).

Крім того, деякі острівні держави можуть вже до 2050 року стати безлюдними, однак це буде пов’язано не із затопленням, що, на думку експертів, навряд чи відбудеться раніше 2100 року, а з тим, що частота повеней призведе до забруднення питної води. У деяких містах, де це буде можливо з технічної та фінансової точок зору, влада зробить певні зусилля, щоб уникнути занурення під воду. Зокрема, в Нью-Йорку можуть бути виконані захисні роботи, які обійдуться в мільярди доларів.

Як повідомляв УНІАН раніше, міжнародна група вчених дала прогноз найгіршого сценарію глобального потепління, у результаті якого може бути затоплені території, на яких проживає 187 мільйонів чоловік. Під загрозою опиняться такі великі міста, як Нью-Йорк і Шанхай.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/ecology/10693338-eksperti-oon-poperedzhayut-pro-potenciyne-zatoplennya-megapolisiv.html”