Податкова вимагає від «Укрнафти» виплати боргу в 5 млрд грн

Податкова вимагає від «Укрнафти» виплати боргу в 5 млрд грн
Податкова вимагає від «Укрнафти» виплати боргу в 5 млрд грн

Державна фіскальна служба (ДФС) просить міністра енергетики Володимира Демчишина включити до порядку денного зборів акціонерів ПАТ «Укрнафти», яке пройде 22 липня, питання погашення податкового боргу.

«Оскільки розмір згаданого податкового боргу, який становить понад 5 млрд гривень, майже в три рази перевищує суми дивідендів суспільства, питання з виплати яких стоїть на порядку денному зборів акціонерів ПАТ. ДФС просить включити питання організації заходу з виплати податкового боргу », – йдеться в документі за підписом глави ДФС Романа Насірова.

Крім того, ДФС звертає увагу на те, що Держслужба геології і надр поінформувала «Укрнафту» про встановлення з 1 липня 2015 30-денного терміну усунення порушень особливих умов спецдозволів в частині погашення податкового боргу з платежів за використання надр в 2014-2015 роках.

За даними інформованого джерела Forbes в Кабміні, станом на 20 липня загальний борг «Укрнафти» з податків становить 7,265 млрд гривень, з яких: рента 6,31 млрд, гривень податок на прибуток 455 млн гривень, ПДВ 500 млн гривень.

Нагадаємо, що 17 липня Камбін затвердив завдання представникам держави щодо зміни главиПАТ «Укрнафта» на зборах акціонерів. На порядку денному зборів акціонерів товариства два головних питання: зміна менеджменту підприємства, підконтрольного нині міноритаріям пов’язаності з групою «Приват» Ігоря Коломойського, а також виплата дивідендів. Зараз компанією управляє Пітер Ванхеке.

На початку липня номінаційний комітет з відбору голови правління ПАТ провів конкурс і обрав кандидата на цю посаду Марка Роллінза, зараз займає посаду старшого віце-президента з розвідки і видобутку компанії BG Group, UK, а також раніше очолював BG Group Kazakhstan.

news.finance.ua