Нагороду Афінагора вручали Джорджу Бушу і Матері Терезі, а тепер — Митрополиту Епіфанію. Що вона символізує? - Актуальне

"Нагороду Афінагора з прав людини" вручають особі чи організації, яка своїми діями доводить, що турбується про основні права та релігійну свободу всіх людей. Нагороду названо на честь одного із визначних церковних лідерів XX століття — Вселенського патріарха Константинопольського Афінагора I.

Об этом сообщает http://muffinsnow.com со ссылкой на портал Грамотей


— У Нью-Йорку відбулося урочисте зібрання Ордену святого апостола Андрія — Архонтів Вселенського Патріархату в Америці. І саме під час цього засідання Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відзначено "Нагородою Афінагора з прав людини", — розповідає священник Іван Сидор, секретар-референт Київської Митрополії Православної Церкви України. — Таку нагороду вручають вже 33 роки. Її лауреатами в різні роки були, зокрема, 39-й Президент США Джиммі Картер, 41-й президент США Джордж Буш і його дружина Барбара Буш, а також лауреат Нобелівської премії миру Михайло Горбачов, Матір Тереза з Калькутти та інші.


До слова, Вселенський Патріарх Варфоломій привітав Митрополита Епіфанія під час відеозвернення, яке транслювали на церемонії нагородження, де були присутні близько 700 осіб".


— Як обирають кандидатів для вручення цієї нагороди?


— Конкретної процедури відбору кандидатів для вручення "Премії Афінагора з прав людини" немає, — розповідає Дмитро Горєвой, релігієзнавець. — Гадаю, що є відповідне коло осіб, члени оргкомітету, якій й визначають, кого нагороджувати. Звісно, зважають на те, аби особа чи організація, яку нагороджуватимуть, сприяла збереженню історичної ролі Вселенського патріархату, що виражається у певних канонічних церковних правилах.


Що ж до Ордену святого апостола Андрія — Архонтів Вселенського Патріархату в Америці, то це структура, яка підтримує грецьке православ’я Константинопольського патріархату. У цей Орден входять представники грецької діаспори в Америці. Переважно це дуже заможні люди — мільйонери, які жертвують гроші на підтримку діяльності Константинопольського Патріархату.


читайте також: Чи можна продавати святі Тайни? Представники різних Церков дискутують про Бога і гроші


— А нагороджені отримують грошову премію?


— Якщо й так, то це ніде не афішується.


— Візит Предстоятеля ПЦУ до США пов’язаний лише із одержанням "Премії Афінагора з прав людини"?


— Під час цієї поїздки також вирішувалася доля парафій у США, які раніше належали УПЦ КП, а після надання Томосу вони мали б перейти у підпорядкування Вселенського патріархату. Йдеться про парафії, які не захотіли змінювати підпорядкування. Тож треба було якось врегулювати їхній статус. Вочевидь, головна мета візиту до США — врегулювання конфліктів навколо цих парафій.


Пропонуємо вашій увазі також текст-дискусію про гроші і Церкву.


Джерело статті: “https://expres.online/news/nagorodu-afinagora-vruchali-dzhordzhu-bushu-i-materi-terezi-a-teper-mitropolitu-epifaniyu-shcho-vona-simvolizue”